Zachar Prilepin zrezygnował z mandatu deputowanego

Zachar Prilepin zrezygnował z mandatu deputowanego

Słynny rosyjski pisarz Zachar Prilepin ogłosił rezygnację ze sprawowania mandatu deputowanego do rosyjskiego parlamentu – Dumy Państwowej. Swoją decyzję uzasadnił nadmiarem obowiązków zawodowych i politycznych. – Duma Państwowa „pożera” cztery dni w tygodniu. To kolosalna praca, która może zabrać siły i środki, potrzebne w innym miejscu pracy partyjnej – powiedział w oświadczeniu do wyborców.

Zachar Prilepin jest współprzewodniczącym Partii Socjalistycznej Sprawiedliwa Rosja, bardzo aktywnym publicystą, pełni także funkcję wicedyrektora artystycznego słynnego Moskiewskiego Akademickiego Teatru Artystycznego im. Michaiła Gorkiego (MChAT). Do tego zamierza rozpocząć naukę w renomowanej Szkole Gubernatorów, która dostarcza kadry dla wyższych szczebli aparatu państwowego Federacji Rosyjskiej.

Pisarz został wybrany deputowanym w wyborach, które odbyły się 26 września 2021 r. Jego partia Sprawiedliwa Rosja uzyskała w nich trzecią pod względem liczebności frakcję parlamentarną.

Nakładem wydawnictwa GlowBook ukaże się w najbliższych tygodniach głośna powieść Zachara Prilepina „Niektórzy nie pójdą do piekła”, osnuta wokół udziału autora w wojnie domowej w Donbasie. Będzie to piąta na naszym rynku książka tego popularnego również w Polsce pisarza.

Napisz komentarz

f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Free shipping
for orders over 50%

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 99 zł.

Przy zamówieniach powyżej 199 zł książka "Kroniki ewakuacji" GRATIS.