CZY WARTO BYŁO SZALEĆ TAK? ANKIETA MAŁYCH OFICYN WYDAWNICZYCH

CZY WARTO BYŁO SZALEĆ TAK? ANKIETA MAŁYCH OFICYN WYDAWNICZYCH

W najnowszym numerze magazynu Mały Format przeczytacie o blaskach i cieniach pracy autorskich oficyn wydawniczych: GlowBooka, Cyranki, KONTENTU, Wydawnictwa J, Art Rage, Papierwdole, Drzazg oraz Wydawnictwa Convivo.

Mały Format: Dlaczego zdecydowałeś/zdecydowałaś/zdecydowaliście się założyć swoje wydawnictwo? Jaką lukę na rynku książki chciałeś/chciałaś/chcieliście wypełnić?

Wydawnictwo Glowbook: W nieistniejącym już czasopiśmie „Lewą Nogą” publikowano lata temu przekłady fragmentów książek takich myślicieli jak Pier Paolo Pasolini, Mike Davis, Giovanni Arrighi. Dzieł tych nigdy nie wydano w Polsce w całości. Zważywszy na ich nieocenioną wartość, w naszych oczach ta luka w polskim rynku wydawniczym była czymś niezrozumiałym, kłuła w oczy, prosiła się o wypełnienie.

Chcieliśmy czytać i omawiać ze znajomymi taką publicystykę społeczno-polityczną, jaka ukazywała się na przykład nakładem Verso Books, lecz nie była ona w Polsce dostępna. Wzięliśmy sprawy w swoje ręce.

Takie zainteresowania poniekąd przełożyły się również na wybór wydawanych przez nas książek z zakresu literatury pięknej. Każda z nich porusza realne, aktualne problemy społeczne. Wierzymy, że każda z nich ma potencjał, by stopniowo zmieniać świat na lepsze (oczywiście tematyka nie jest jedynym kryterium wyboru – zależy nam również na tym, by wydawane przez nas książki były nowatorskie pod względem formy, by ich wartość estetyczna dorównywała tej merytorycznej).

W Glowbooku cenimy książki, które po prostu dobrze się czyta. Lubimy, gdy to, co wartościowe, wyartykułowane zostaje w sposób przystępny (co nie znaczy, że nie może on być wymagający).

Całość artykułu:  http://malyformat.com/2023/07/warto-bylo-szalec-ankieta-malych-oficyn-wydawniczych/

Napisz komentarz

f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Free shipping
for orders over 50%